سلامت مو

7 نکته ضروری و آسان برای روتین مراقبت از مو مردانه

7 نکته ضروری و آسان برای روتین مراقبت از مو مردانه

کم‌پشتی، ریزش مو و طاسی از دغدغه‌های مهم مردان است. شما ممکن است به خوبی از پوست و بدن خود مراقبت کنید یا سخت تلاش کنید (از رژیم غذایی مناسب گرفته تا ورزش) که در نهایت بهترین ظاهر خود را داشته باشید.

عالیست. اما موهایتان چطور؟

اگر پاسخ شما «عالی نیست» است (یا اگر حتی زیاد به موهایتان فکر نمی کنید) اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. اگر می‌خواهید عالی بمانید، باید یاد بگیرید که چگونه از موهای خود به درستی مراقبت کنید.

و اما خبر خوب اینکه مراقبت از مو برای مردان آن‌قدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. در اینجا 7 نکته ضروری و آسان برای مراقبت از مو و سلامت مو برای روتین موهای مردانه شما آورده شده است.

آشنایی با اصول روتین مراقبت از مو مردانه

مراقبت از موهایتان زمانی ساده است که اصول اولیه را بدانید و این مستلزم آنست که در ابتدا نوع موی خود را بشناسید.

موهای شما چرب است یا خشک؟ وز یا صاف؟

هنگامی که نوع موی خود را شناسایی کردید، به دنبال محصولاتی باشید که برای نوع موی شما بهترین عملکرد را دارند. اما قبل از استفاده از هر محصولی، همیشه برچسب مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید.

بسیاری از محصولات پر از مواد شیمیایی خشن هستند که در واقع به موهای شما آسیب می رسانند، بنابراین در صورت امکان، محصولاتی را انتخاب کنید که با مواد طبیعی مانند محصولات مراقبت از مو دکتر رج ساخته شده اند. در اینجا چند نکته کلیدی دیگر وجود دارد که باید قبل از اینکه به روتین مراقبت از موی خود بپردازیم، لازم است که به خاطر داشته باشید.

پوست سر

مراقبت از پوست سر یکی از اولویت های سلامت موهای مردان است. داشتن پوست سر سالم برای داشتن موهایی درخشان ضروری است. سه نوع اصلی از شرایط پوست سر وجود دارد: چرب، خشک و معمولی و هر نوع نیاز به روتین مراقبت از موی متفاوتی دارد. اولین قدم برای اطمینان از مراقبت صحیح از مو و پوست سر، شناسایی نوع پوست سر است.

پوست سر چرب

وقتی پوست سر شما بیش از حد سبوم تولید می کند، این روغن می تواند ظاهری چرب ایجاد کند.

پوست سر چرب می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله شستشوی بیش از حد مو، نوع مو (مانند موهای صاف) و واکنش به محصولات مراقبت از مو باشد. برای مبارزه با پوست سر چرب برای مراقبت موهای مردان، از شستشوی بیش از حد خودداری کنید و از محصولاتی که مخصوص پوست سر چرب هستند استفاده کنید.

پوست سر خشک

هنگامی که پوست سر شما به سرعت رطوبت خود را از دست می‌دهد، خشک می‌شود.

خشکی پوست سر می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، محصولات مراقبت از مو و حتی استرس باشد. درمان آن نیز بستگی به شدت خشکی و عوامل ایجاد آن دارد.

درمان‌ها شامل استفاده از شامپو برای موهای خشک، شستن موها با دفعات کمتر، نوشیدن آب بیشتر و مدیریت سطح استرس است.

پوست سر معمولی

یک پوست سر معمولی عاری از پوسته پوسته شدن، قرمزی و سوزش است. بدون خشکی، آفتاب سوختگی یا تحریک.

برای حفظ پوست سر معمولی، از تمام محصولات مراقبت از موی معمولی فقط در صورت نیاز بسته به نوع موی خود استفاده کنید. از شستن بیش از حد موهای خود که می تواند منجر به خشکی یا چربی پوست سر شود، خودداری کنید.

انواع مو

راهکارهای زیادی برای داشتن موهای سالم برای مردان وجود دارد ولی در ابتدا باید نوع پوست سر و نوع مویتان را بشناسید. انواع مو را می توان به صورت مجعد، موج دار، صاف یا گره خورده طبقه بندی کرد.

مهم نیست که چه نوع مویی دارید، حفظ سلامت آن مهم است. برای اطمینان از سلامت موهای مردان، از شامپو و نرم کننده معمولی مناسب استفاده کنید، مرتباً موهای خود را اصلاح کنید و از حالت دادن بیش از حد با گرما خودداری کنید.

چگونه از موهای خود مراقبت کنید

در اینجا به تفکیک هر نوع مو و بهترین راه برای مراقبت از هر یک اشاره شده است.

فرفری

هر کسی که موهای مجعد داشته باشد آن را می‌داند حتی اگر تعداد این موها کم باشد. کلید حفظ فرهای سالم، اجتناب از شستشوی بیش از حد، استفاده منظم از نرم کننده عمیق و کوتاه کردن موی مناسب است.

در کل وقتی صحبت از محصولات حالت دهنده (یا به طور کلی هر محصولی) می شود، از هر چیزی که حاوی مواد شیمیایی خشن است اجتناب کنید؛ آنها در دراز مدت به موهای شما آسیب می رسانند. محصولاتی را انتخاب کنید که با ترکیبات طبیعی تولید شده‌اند تا به سرعت موی خود را تمیز کنند.

موج دار

موهای موج‌دار مستعد وز شدن هستند و حالت دادن به آنها دشوار است، اما می توانید موج های خود را رام کنید.

ابتدا از شستن بیش از حد موها خودداری کنید. هر سه روز باید زیاد باشد. قبل از شامپو کردن، همیشه موهایتان را با یک شانه دندانه پهن روی موهای خشک یا انگشتانتان روی موهای مرطوب باز کنید. برای آبرسانی و لطافت موهایتان از نرم کننده استفاده کنید.

صاف

در حالی که ساده‌ترین مو برای نگهداری، موهای صاف هستند ولی هنوز به مقداری توجه نیاز دارند.

هر 2 تا 3 روز یکبار شامپو بزنید و سپس با نرم کننده مو، رطوبت را جبران کنید. سپس برای جلوگیری از شکستگی، به جای مالش، موهای خود را خشک کنید. موهای خود را دو بار در روز برس بزنید؛ یک بار وقتی صبح و عصر قبل از رفتن به بیرون یا بعد از دوش گرفتن آماده می شوید.

گره خورده

موهای گره خورده به طور طبیعی خشک هستند، اما می توان آن را برای موهای مردان سالم حفظش کرد. بسته به سبک زندگی‌تان، هر 7 تا 10 روز یک‌بار شامپو بزنید تا روغن‌های طبیعی موهای‌تان پاک نشود و منجر به خشکی موها نشود.

در بین نرم‌کننده‌ها از یک نرم‌کننده خوب برای مرطوب نگه داشتن موهای‌تان استفاده کنید. از مواد شیمیایی که می تواند به موهای شما آسیب برساند، مانند مواد موجود در استخرها، دوری کنید.

چگونه از موهای خود مراقبت کنید: 7 نکته برای مردان

در اینجا 7 نکته اصلی برای مراقبت از موهای سالم برای مردان آورده شده است:

1 – از شامپوی طبیعی و ملایم استفاده کنید

موهای شما شایسته درمان با محصولی است که فقط حاوی مواد طبیعی است که به آرامی تمیز می‌شود. اجتناب از شامپوهایی با لیست طولانی از مواد شیمیایی خشن برای سلامت موهای مردان ضروری است.

از آنجایی که ما تنها به استفاده از بهترین مواد طبیعی در تمام محصولات خود اختصاص داده‌ایم، هیچ ماده پتروشیمی، سولفات، پارابن، فتالات یا سیلیکون در هیچ یک از شامپوهای ما پیدا نخواهید کرد.

2- هر روز شامپو نزنید

سلامت مو برای مردان به همان اندازه زنان مهم است. بسیاری از مردان عادت دارند هر روز از شامپو استفاده کنند، با این فرض که باید هر بار که زیر دوش می روند موهای خود را بشویند.

روغن هایی که پوست سر شما ترشح می کند برای تغذیه موهای شما، محافظت از آنها و حفظ سلامت آنها است. شامپو زدن اغلب این روغن ها را از بین می برد و موهای شما را کدر، شکننده و ضعیف نشان می دهد.

اگر موهای شما به طور طبیعی خشک یا نازک است، یا اگر از شامپوهای خشن حاوی سولفات، پارابن و مواد شوینده بیش از حد خشک کننده استفاده می کنید، نگران کننده است.

ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که شامپو را به طور کلی حذف کنید (موهای شما عرق می کند، کثیف می شود و زبر می شود). در عوض، سراغ یک شامپوی تقویت کننده و حجم دهنده مانند شامپو ضد ریزش ما بروید و بسته به نوع مو و عوامل دیگر، دفعات شستشوی مو را در صورت لزوم تنظیم کنید.

3 – از نرم کننده مو استفاده کنید

شامپو به تنهایی برای سلامت موهای مردان کافی نیست. به یاد داشته باشید: حتی طبیعی ترین شامپوها نیز می توانند روغن های مغذی موهای شما را از بین ببرند و از موها در برابر آسیب های روزانه و عناصر محافظت نمی کنند.

نرم کننده مو چه تفاوتی با شامپو دارد؟

بر خلاف شامپو، نرم کننده مو به سادگی چربی و کثیفی را از بین نمی برد. در عوض، آن:

  • مو و پوست سر شما را تغذیه می کند،
  • روغن های از دست رفته را جایگزین می کند،
  • باعث رشد مو می شود،
  • از کوتیکول موهای شما محافظت و تقویت می کند،
  • سلامت مو را به حداکثر می رساند.

چگونه با استفاده از نرم کننده از موهای خود مراقبت کنیم؟

مگر اینکه موهای واقعا بلندی داشته باشید، فقط باید دو تا سه بار در هفته از نرم کننده به اندازه نیکل استفاده کنید تا به سلامت موهای مردانه دست پیدا کنید – و مطمئن شوید که نرم کننده را روی پوست سر و انتهای موهای خود اعمال می کنید. . به هر حال، پوست سر جایی است که موهای شما رشد می کند، بنابراین اطمینان از اینکه پوست سر شما بخشی از روتین مراقبت از مو است، برای داشتن موهای قوی و سالم ضروری است.

و نگران نباشید! اگر موهایتان به طور طبیعی چرب باشد، موهایتان را چرب نمی کند. فقط به نحوه واکنش موهای خود توجه کنید و فرکانس استفاده را بر اساس آن تنظیم کنید.

4 – به طور مرتب به آرایشگر مراجعه کنید

آیا رفتن به آرایشگاه را بسیار به تعویق می اندازید؟ سعی می‌کنید آن را به تاخیر بیندازید تا زمانی که دیگر نتوانید صبر کنید؟ اگر چنین است، این یکی از ساده ترین اما مهم ترین نکات سلامت مو برای شماست.

اولویت دادن به نظافت شامل مراجعت‌های منظم به آرایشگاه است. اگرچه این تا حد زیادی به مدل موی شما و طولی که دوست دارید حفظ کنید بستگی دارد، توصیه می کنیم حداقل هر ماه سعی کنید به آرایشگاه بروید.

اصلاح موی سر توسط آرایشگر مرد

یک آرایشگر بهتر از ما افراد معمولی می داند که چگونه موهای یک مرد را حالت دهد! این فقط برای حفظ ظاهر شما نیست. سلامت موی مردان به طور مداوم به دلیل قرار گرفتن در معرض عناصر، گرما و اصطکاک ناشی از لباس و فعالیت های روزمره تهدید می شود. این باعث ضعیف شدن تارها می شود و منجر به دو شاخه شدن موها و خشک شدن موهای آسیب دیده تر می شود.

کوتاه کردن یا کوتاه کردن منظم می تواند به طور موثری از شر این آسیب خلاص شود و به مرور زمان به موهای قوی تر و سالم تر منجر شود.

5 – مدل مویی را انتخاب کنید که چهره شما را جذاب کند

این فقط در مورد سلامت موهای مردان نیست، بلکه در مورد مدل نیز است. همه مدل موها یکسان ایجاد نمی شوند. و همه پسرها یکسان به نظر نمی رسند، حتی با یک مدل مو. مهم است که مدل مویی را انتخاب کنید که متناسب با فرم صورت منحصر به فرد شما باشد.

ابتدا به فرم صورت و بافت موهایتان فکر کنید. سپس مدل موهایی که برای چاپلوسی شما طراحی شده اند را بررسی کنید (در اینجا می توانید درباره انتخاب مدل موی مناسب برای فرم صورت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید).

این نکات برای مدل موی مردانه به معنای محدود کردن گزینه های شما بر اساس توصیه ها نیست – می توانید نسخه ای از هر مدلی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. این فقط در مورد درک این است که چه چیزی ویژگی های خاص شما را افزایش می دهد و چگونه سبکی را انتخاب کنید که ظاهری عالی به شما بدهد.

6 – به موهای خود کمک کنید

اگر هنگام شستن و حالت دادن به موها و موها خشن، سختگیر و بی توجه هستید، به خودتان آسیب بزرگی می زنید. اما بسیاری از مردان معمولاً در مورد ساده ترین نکات مراقبت از موهای مردانه ما مشکل دارند: ملایم باشید.

اگر پس از بیرون آمدن از حمام و شروع به حالت دادن به موهایتان به آرامی با آنها رفتار کنید بسیار بهتر به نظر می رسد. به طور خاص تر، زمانی که:

خشک کردن موهای شما

موهای خود را به شدت با حوله مالش و نکشید – این باعث ایجاد اصطکاک ضعیف‌کننده تار می‌شود که برای سلامت موهای مردان مضر است.

از دوش بسیار داغ اجتناب کنید – آب با دمای بالا روغن های طبیعی شما را از بین می برد.

تنظیمات اضافی سشوار داغ را از روال مراقبت از مو خود خارج کنید. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض چنین دماهای بالایی موهای شما را شکننده و کم آب می کند و اساساً شبیه یونجه به نظر می رسد.

در عوض، وقتی از حمام بیرون آمدید، موهای خود را به آرامی با حوله خشک کنید. و اگر از سشوار استفاده می کنید، حتما حرارت را کم کنید، سشوار را حرکت دهید و سشوار را دورتر از پوست سر خود نگه دارید.

حالت دادن به موهای خود

در همین راستا، روال های روتین سلامت موی مردان معمولاً شامل گره خوردن یا کشیدن موهایتان هنگام برس زدن یا حالت دادن است. این کار هم پوست سر شما را تحریک می کند و هم به مرور زمان به نازک شدن مو منجر می شود، به خصوص برای مردانی که قبلاً موهای خود را از دست داده اند.

یکی از نکات مهم ما برای حالت دادن به موهای مردانه این است که عادت کنید موهای خود را به آرامی برس بزنید (استفاده از نرم کننده مناسب همه چیز را صاف تر و آسان تر می کند) و وقت خود را برای انجام هر گونه گره خوردنی که ممکن است داشته باشید صرف کنید.

7 – از محصولات حالت دهنده طبیعی استفاده کنید

در نهایت، می‌خواهید روتین مراقبت از موهایتان را با محصولات حالت دهنده طبیعی و سالم برای موهایتان به پایان برسانید.

بسیاری از محصولات حالت دهنده حاوی مواد خشن هستند که نه تنها موهای شما را خشک و آسیب می‌رسانند، بلکه ظاهری ضخیم و ترد را نیز برای شما به ارمغان می‌آورند و برای مراقبت از موهای مردان خوب نیست. به علاوه، ژل های مو، پومادها و موم ها بسیار بیشتر از شامپو و نرم کننده جذب پوست سر شما می شوند. بنابراین اگر از محصولی با مواد بالقوه مضر استفاده می‌کنید، آن مواد شیمیایی به فولیکول‌های مو نفوذ کرده و روی رشد مو تأثیر منفی می‌گذارند. عالی نیست.

به همین دلیل است که بهتر است از یک محصول حالت دهنده طبیعی و ارگانیک استفاده کنید. پمادهای ما حاوی ترکیبات آبرسان و غیر مضر مانند موم زنبور عسل، روغن کرچک، ویتامین E و روغن آرگان هستند.

نکات ویژه مراقبت از مو برای مردان

موی سالم فقط استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب برای سلامت موهای مردان نیست. این چیزی بیش از استفاده از محصولات مناسب است. علاوه بر شناخت نوع پوست سر و نوع مو، باید تغییرات ساده ای در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا موهای خود را سالم نگه دارید و از ریزش مو جلوگیری کنید.

انجام این گام‌های اضافی ساده به سلامت موهایتان کمک زیادی می‌کند و در عین حال استایل دلخواهتان را حفظ می‌کند. برای کشف این نکات جایزه سبک زندگی به خواندن ادامه دهید.

چگونه از موهای بلند مردان مراقبت کنیم؟

هر کسی که موهای بلندی دارد می داند که به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارد. برای حفظ سلامت موهای خود، نکاتی را که قبلا در بالا ارائه شده است، دنبال کنید.

از استفاده از محصولات خشن خودداری کنید و محصولاتی را انتخاب کنید که با مواد طبیعی ساخته شده اند. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی، هنگام شستن مو مراقب سطح pH آب باشید، زیرا سطح pH پایین می تواند منجر به خشکی و شکننده شدن موها شود که به راحتی گره می خورند.

کلاه

در حالی که کلاه ممکن است شما را در یک روز سرد گرم نگه دارد، اما می تواند با استفاده طولانی مدت به موهای شما آسیب برساند و بر روتین مراقبت از موهای شما برای مردان تاثیر بگذارد. کلاه های تنگ می توانند به ریشه موهای شما فشار وارد کنند و باعث شکستگی و محدود شدن رشد موهای جدید شوند. و در حالی که گرما ضروری است، گرمای طولانی روی سر می تواند باعث عرق کردن و تجمع چربی شود.

کلر

در حالی که کلر برای از بین بردن باکتری ها عالی است، می تواند چربی طبیعی موهای شما را از بین ببرد. در نتیجه، موهایی که در معرض کلر قرار دارند، خشک، شکننده و مدیریت آن دشوار می شود.

برای اینکه موهایتان آسیب نبیند، قبل از پریدن به داخل استخر، آن را با آب تازه خیس کنید. پس از بیرون آمدن، با یک نرم کننده خوب دنبال کنید تا رطوبت از دست رفته را جبران کنید. یک نرم کننده خوب یک محصول ضروری برای آرایش موی مردانه است.

آسیب خورشید

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید نه تنها به پوست شما آسیب می رساند، بلکه به موهای شما نیز آسیب می رساند. اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث سرخ شدن موهای شما – خشک و شکننده – شود که منجر به شکستگی و شکافتن انتهای مو می شود. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نور خورشید، نکاتی را که از قبل ارائه شده است، رعایت کنید و از یک کلاه گشاد برای محافظت از موهای خود استفاده کنید. یکی را انتخاب کنید که قابل تنفس باشد تا پوست سرتان خیلی داغ نشود.

آب سرد

در حالی که آب گرم ممکن است احساس طراوت بیشتری داشته باشد، آب سرد در واقع برای موهای شما به عنوان بخشی از روتین موهای مردانه بهتر است. آب سرد به مسدود کردن مویرگ های خون در پوست سر کمک می کند. این کاهش جریان خون در واقع می تواند به کاهش التهاب اطراف فولیکول مو کمک کند و موهای شما قوی تر و سالم تر به نظر برسد. آب سرد همچنین به حفظ رطوبت در پوست سر کمک می کند.

چرا محصولات مردانه دکتر رج؟

ما بر روی مواد طبیعی تمرکز می کنیم

ما در دکتر رج، ما فقط از مواد طبیعی با درجه بالاتر استفاده می کنیم، زیرا معتقدیم که آنها تفاوتی را ایجاد می کنند – هم در کیفیت محصولات ما و هم در سلامت موهای شما.

ما می دانیم که همه به اندازه ما به مواد اولیه اهمیت نمی دهند. اما برای شما که هستید، مطمئن باشید با انتخاب Dr.Raj بهترین محصول ممکن را دریافت می کنید.

محصولاتی که مخصوص آقایان ساخته شده اند

ما می دانیم که موهای مردانه به اندازه موهای زنان مهم است. مراقبت از مو برای مردان چیزی فراتر از شامپو و نرم کننده است. به همین دلیل است که ما محصولات مراقبت از مو خود را به طور خاص برای مردان فرموله کرده ایم که طیف وسیعی از محصولات را برای ایجاد مدلی که موهای شما شایسته آن است ارائه می دهد.

محصولات ما مملو از مواد باکیفیت هستند که نه تنها موثر هستند بلکه شما نیز عاشق آن خواهید شد.

رج آخر

اکنون که می دانید چگونه از موهای خود مراقبت کنید، وقت آن است که این نکات را برای ایجاد یک روتین مراقبت از مو مردانه به کار ببرید. برای داشتن روتین مراقبت از مو مردانه، همیشه از محصولات طبیعی و ملایم (مانند شامپو، نرم کننده و سرم) تا حد امکان استفاده کنید و مراقب باشید که موهای خود را بیش از حد نشویید. بعد از هر شامپو، یک نرم کننده خوب را دنبال کنید. فراموش نکنید تا برای اصلاح منظم و نکات آرایشی موی مردانه با آرایشگر خود مشورت کنید.

برای شروع آماده اید؟ محصولات مراقبت از مو و حالت دهنده ما را بررسی کنید یا در مجموعه کاملی از نکات مفید مراقبت از مو بیشتر بدانید. اینم به روزهای خوب مو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *